Spolupráce

90 let základní umělecké školy Teplice

V jízdárně teplického zámku se představil výtvarný obor ZUŠ Teplice výstavou v duchu podzimu a Vánoc. Vystavena byla díla žáků a studentů vzniklá pod vedením M. Linhartové a R. Müllerové. Použity byly všechny tradiční i netradiční techniky.
NETEX poskytl dětem zbytky, odřezky plsti a filcu, které děti použily na výrobu různých obrázků, dekorací či dárkových předmětů.


Alžběta Prouzová – akustické panely do interiéru

BARK je modulární systém akustických panelů vyrobených z plstěné drti, která vzniká rozemletím odpadových kusů plsti. Zpracování plstěné drti nabízí možnost jak efektivně zpracovat odpadový materiál. Přispívá tak se snížení produkce odpadu, který je jinak odvážen na skládku a nenachází další užití.

Tento projekt BARK byl celý realizován u nás ve firmě NETEX, kdy jsme sl. Prouzové (studentce Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze) poskytli naše materiály a přispěli tím ke vzniku diplomové práce.
 


Sako pro mezinárodní woolmark cenu Evropy 2017

Tereza Rosalie Kladošová obdržela v roce 2016 magisterský titul v oboru módní návrhářství z Akademie umění, architektury a designu v Praze. Během studií založila vlastní značku a pracovala v ateliéru Anne Sofie Madsen v Kodani.
Představila své sbírky na několika akcích, jako je např. Týden módy Mercedes-Benz Prague, týden módy Mercedes-Benz v Madridu, pro kterou byla vybrána jako módní talent, a také v Mezinárodním módním přehlídce v Londýně v letech 2016 a 2017.

V červnu 2017 nás oslovila s žádostí o spolupráci při výrobě vlněného saka. Naše firma NETEX poskytla slečně Kladošové výrobní prostory a zkušenosti, které ve vzájemné spolupráci vedly k finálnímu výrobku. S tímto výrobkem – konkrétně sako ze 100 % ovčí vlny – se prezentovala na soutěži v Itálii.


Dům pod jasanem

Dům pod jasanem je venkovské stavení ve Voletinách na okraji Trutnova. Je otevřen každému, kdo má rád lidová řemesla, ruční práce a setkávání při tvoření.
NETEX poskytl tkalcovskému muzeu, které provozují, materiály (plst, filc a další) na výrobky výtvarné a řemeslné techniky.
 


Endorfine SK – designové domy u golfového hřiště

Důvodem pro stavbu těchto domů byla myšlenka poukázat na minimálně ergonomické moderní bydlení v přírodním prostředí. Cílem bylo vytvoření bydlení, ať už trvalého nebo víkendového, s nadčasovými parametry funkčnosti a designu vsazené do okolního prostředí golfového resortu.

Mladí designéři z firmy ENDORFINE SK nás oslovili s nabídkou spolupráce. Celý interiér je moderní, vkusný a nadčasový. Každá místnost domu je jiná a odlišuje se od ostatních. Naše spolupráce spočívala v odlišení ložnice domu, kdy naše firma NETEX dodala designovou barvenou plsť v šedivém tónu.